DEMI BOHEMIA > O nás

Několik slov o nás - Historie

ALFI Dvě hvězdy CS * 23.2.1993 + 9.5.2006

Alfi Dvě hvězdyAlfi Dvě hvězdy

 

Vše to začalo koncem roku 1992, kdy se mi do ruky dostal časopis „Pes přítel člověka".


Na titulní stránce byl nádherný pejsek - Motýlek. Toto plemeno jsem viděla poprvé.


Bydlela jsem v paneláku a doma měla jednu moc hodnou fenku NO bez PP. Chtěla jsem ještě nějakého dalšího pejska, ale velkého už ne, abychom se do bytu vůbec vešli.


A tak jsem si 23. 4. 1993 přivezla domů nádherné černo-bílé klubíčko. Přivezla jsem jí z Ústí nad Labem, doma ve Stodůlkách vyzvedla děti a Evu (NO) a jeli jsme na víkend do Říčan k mým rodičům, abych se pochlubila. Tenkrát jsme dorazili kolem 22 hodiny a k mému velkému úžasu to malé klubíčko řádilo a bavilo nás dlouho do noci.


Zažili jsme s ní spoustu legrace, stále nás překvapovala svou živostí, hravostí,milou povahou, ale i velkou bojovností. Jednou se stalo, že zaútočila na plakát německého ovčáka, zjistila jsem, že toto plemeno má prostě i velké srdíčko.


Bohužel neměla jeden ze řezáků a tak se sen o vlastním chovu rozplynul. Ale to nic neubralo na naší lásce k ní a její lásce k nám.


Dodnes o ní kolují historky, jak dělala vůdce smečky dvěma ovčandám a jednomu howavardovi.


FOTO, PP


Po té, co Alfi zemřela, jsem byla něco přes rok bez papillona, už jsem to nemohla vydržet a začala jsem se ohlížet po nějaké fence.

 

Nemesis Anée * 29.10.2007+ 27.11.2007

Nemesis AnéeNemesis Anée


Vyhlédla jsem si Nemesis Anée, dojela zaplatit zálohu a těšila se až si pro ní pojedu. A najednou jsem měla ve schránce složenku, kterou mi paní Hartmanová vracela zálohu na štěňátko. Zemřela na srdeční vadu.


Bylo mi to moc líto, ale touha po novém štěněti byla veliká. To se blížil konec roku 2007 a feneček na prodej v tu dobu moc nebylo.


Ale našla jsem dvě v Liberci u paní Kutíkové. Takže jsem si mohla dokonce vybrat, a vyhrála to Channy

 

CHANNY Motýlí hrádek * 21.10.2007 + 1.1.2008

Channy Motýlí hrádekChanny Motýlí hrádek


Channy jsem si domů přivezla 15.12.2007 a bylo to rovněž milé, velmi živé a hravé štěňátko. Strávili jsme s ní nádherné vánoce a silvestra.


Na Nový rok jsem s ní šla na procházku a napadl nás nějaký pes. Zřejmě vystresovaný po silvestru někomu utekl a Channy si s ním chtěla hrát, tak jako s našimi velkými psy, ale to neměla dělat. Ohnal se po ní a zubem jí cvakl do spánku. Než jsem stačila z lesa dojít, a odvést jí k veterináři, život Channy opustil.


CHANNY STÁLE NA TEBE S LÁSKOU VZPOMÍNÁME!!!!


Z tohoto zážitku jsem se nemohla dlouho vzpamatovat. Musela jsem vyhledat po všech těch zážitcích pomoc odborného lékaře. Dcera, která v té době bydlela u přítele, se už nemohla dívat na to jak se trápím, a proto na vlastní pěst dojela za paní Hartmanovou a koupila mi pejska.

 

NOE Anée (zvaný Neo) * 29.10.2007

Noe AnéeNoe Anée


S příchodem tohoto pejska začala veselejší část naší historie. Je fakt, že díky těm předchozím ztrátám jsem ho pěkně rozmazlila. Nicméně je to krásný, milý, vitální milovník


a když dostal na výstavě v Mladé Boleslavi VÝBORNOU, tak jsem se mu tam hned podívala po nějaké nevěstě. Přímo na výstavě jsem koupila HAYU.

 

HAYA Tiny Zonte * 11.7.2008

Haya Tiny Zonte


Moc pěkná fenečka, ráda by se předváděla na výstavách, ale bohužel, když přezubila, tak se ukázalo, že dole má jen 5 řezáků. A tak se sen o vlastní chovné stanici zase oddálil.

 

DEMI Krásný motýl * 24.1.2009

Demi Krásný motýlDemi Krásný motýl


Jednoho dne jsem serfovala na internetu a našla chovatelskou stanici Krásný motýl. Paní Veronika Podracká měla na prodej fenky. A tak slovo dalo slovo a za pár dní jsem si jela vybrat čubinku. Vyhrála to DEMI a jeli jsme pro ní i s Neem a Hayou, aby věděla, že nebude sama a bude si mít s kým hrát.


Demi jsem uchovnila 13.11.2010. Hned jsem zaslala žádost o chovatelskou stanici. Přesně v den jejích druhých narozenin přišla poštou MEZINÁRODNĚ CHRÁNĚNÁ CHOVATELSKÁ STANICE „DEMI BOHEMIA".


V únoru začala Demi hárat, kryla jsem vlastním pejskem Neem a 24.4.2011, tedy po 18 letech a jednom dni, se narodila první štěňátka. Jsou to samí kluci a jmenují se Arou, Archie, Arni a Artuš.


Doufám, že synové budou po rodičích a že budou dělat radost nejen svým paničkám - pánům, ale všem papillonům.